A kép forrását ITT találod.
Top 5 ok, miért válassz zafírt a karikagyűrűdbe:
1.) Ellenálló és strapabíró, hiszen a legkeményebb drágakövek közé tartozik.
2.) A kék sokféle árnyalatában elérhető, amelyek egymással vagy akár gyémánttal is kreatívan kombinálhatók.
3.) Színe hosszú idő elteltével sem változik meg, illetve nem homályosodik be.
4.) Áruk általánosságban valamivel kedvezőbb, mint a gyémánté.
5.) Erős a fényvisszaverő képességük, így még gyengébb fényben is gyönyörűen ragyognak.
A kép forrását ITT találod.
Dióhéjban a zafírról:
A korund ásványfajta egyik változata a zafír. A vegyileg tiszta korund színtelen és áttetsző, de szennyeződések hatására elszíneződhet. Vörös színű változata a rubin, kék változata a zafír, narancssárga változata a padparadsa, színtelen változata pedig a leukozafír. A kék zafír színét egyébként a vas mellett, a nagy szilárdságot biztosító titán adja.
A korund, azaz a zafír „alapanyaga” a gyémánt utána a második legkeményebb ásvány. Emiatt tartós és ellenálló drágakő. A zafír valamivel keményebb a rubinnál, a zafírok között pedig a Srí Lankai a legkeményebb. Értéke a kék árnyalatától és annak tisztaságától, a kő méretétől, csiszolásától és minőségétől függ.
A színtelen zafír nagyon hasonlít a gyémánthoz. Felületes összehasonlításnál, gyakorlatilag nem lehet őket megkülönböztetni. Ennek fő okai, hogy a zafírnak és a gyémántnak is erős a fénye, illetve a zafír keménysége okán a gyémánton kívül az összes többi követ karcolja.
Természetes közegben a zafírra gyakran nagy méretben és kiváló állapotban lehet rátalálni. Ott, ahol zafír található, legtöbbször előfordul rubin is, de nem egyenlő arányban. Legismertebb lelőhelyei: Sziám, Srí Lanka, USA Montana állama és Ausztrália néhány területe.
Ékszerek készítéséhez már az ókor óta használják. A történelem során a békével és a boldogsággal hozták összefüggésbe. Perzsiában például úgy hitték, hogy a kék zafír kék eget és békét hoz viselője életébe.