Nóri esküvői gyűrűi – és velük együtt a történetünk – is kiállításra kerültek a Ragyogj! – Ékszerek ideje Popup kiállításon, ahol a vitrinekben narratív ékszerek mesélnek szerelemről, emlékekről, identitásról.
A mi Üzenőgyűrűink is ilyenek – minden darab magában hordozza viselője történetét – a pár szerelmének esszenciáját, melyet az egyedi belső vésés tesz igazán páratlanná.
Most Nóri gyűrűi kerültek a múzeumba, de hiszünk benne, hogy minden Üzenőgyűrűnk megérdemli a múzeumi vitrint – nem csillogása miatt, hanem azért, mert egy-egy pár megismételhetetlen történetét őrzi magában.
Olvassátok most el a miénket!




Milyen gyűrűje van az ékszerész feleségének?
“Ha tested fázik, lelkem Rád adom” – az eljegyzési gyűrű
Hogyan lehet minden szerelmemet egy gyűrűbe belepréselni?
Mi az, ami kifejezi a viselőjét, az iránta érzett szerelmet és két ember kötelékét?
Sok apró részletből és félmondatból állt össze a gyűrű, amit azóta soha nem vettem le az ujjamról.
A második randin József Attilától idéztem, emlékszem, amikor átmentünk Pestről Budára a Szabadság hídon. És éreztem, hogy vele szabad vagyok, talán most először életemben. Szabadok a gondolataim, mert ő érti. Én látom őt, vele a lázadó, terhelt kamaszt, aki benne él és szeretem őt is minden szélsőségével együtt. És ő szereti a büszke és erős nővel együtt az én belső gyermekemet, a hat éves kis Nórit, aki hidegben élt, aki zárt és magányos – mert “ha tested fázik, lelkem Rád adom”. (József Attila)

A gyűrű formája
Hódoltam kedvenc elfoglaltságomnak – bogarásztam a javításra váró ékszerei között és kivettem egyet.
– “Na ez! Ez csodálatos!” – egy antik gyűrű volt a kezemben és boldog felismeréssel elemeztem, hogy mennyire bámulatos, amikor egy anyag tulajdonságaival ilyen kreatívan játszanak.
– “A kemény arany mintha egy puha, steppelt kanapé lenne, imádom!” – mondtam
Bálint pedig ötletelt és az “arany kanapé gombjai” gyémánttá váltak, a gyémántok pedig azt a 12 hónapot szimbolizálták, mióta megismertük egymást. Forgatom a gyűrűt és körbe futnak a csillogó kövek – örökké, végtelenül – ahogy a mi kapcsolatunkban a beszélgetések, a kalandok, az új felfedezések, a porcelán gyűjteményünk, a közös ékszer galériánk, az élethosszú terveink – annyi jó dolgunk van.
“Annyi jó dolgunk van” – A karikagyűrű
Így került ez a szöveg a karikagyűrűmbe, amit már együtt terveztünk meg.
Lóherét keresgéltem a kertben – hatalmas szinkronicitás, mert Bálint a táskájába rejtett egy lóherés nyakláncot, amit az első közös nyaralásunkra hozott, hogy nekem ajándékozza. Ilyen a mi kapcsolatunk – teli váratlan szerencsével. A lóhere lett a szimbólumunk. A szerencse szimbóluma, hogy olyan sokáig kerestünk és végre egymásra találtunk. A közös életünket kísérő szerencsék, a jó választások jele.Így született a karikagyűrűm – egy antik hangulatú ékszer – három darab négylevelű lóhere apró, zöld gyémántokkal, melyet klasszikus, golyósoros gyűrűsín köt össze. Közösen terveztük meg egy papírra, majd 3D terv és nyomtatvány lett, hogy aztán az öntvényt Bálint kidolgozza és felhúzhassa az ujjamra a polgári szertartáson. Benne a szöveggel: “annyi jó dolgunk van”
Pecsétgyűrű – egy új család szimbólumával
Valamelyik ősünk nemes lehetett – hisszük vagy reméljük. A házasságunkkal egy új család született, a hagyomány szerint a nemesi családoknak címere van. Mi megalkottuk a sajátunkat. Egy letisztult formájú kisujj pecsétgyűrű, 1-1 zöld gyémánttal ékítve, benne a minket szimbolizáló ember fejű madarak, amit egy kedves grafikus barátunk tervezett nekünk. Ezt húztuk egymás ujjára a lagzinkon és ez a két gyűrű lett új családunk szimbóluma.
Te is épp ilyen, történetmesélő gyűrűre vágysz? Foglalj időpontot és gyertek el konzultációra, hogy megtaláljuk a tökéletes karikagyűrűket!
Időpontfoglalás itt: https://nemethkarikagyuru.hu/kapcsolat/